Učebnice FRAUS

Nakladatelství založil v roce 1991 pan Ing. Jiří Fraus. Dnes má tato společnost více než 100 zaměstnanců a několik desítek externích spolupracovníků. Sídlo společnosti je v Plzni. S jejich produkty se blíže můžete seznámit na www.fraus.cz.

Superlicence

Nakladatelství Fraus nabídlo naší škole velmi výhodnou spolupráci formou tzv. superlicence. To znamená, že vedení školy podepsalo s nakladatelstvím Fraus smlouvu podle které získala škola za velmi výhodných finančních podmínek následující:

1. papírové učebnice pro všechny žáky  6. až 9. ročníku na všechny předměty

2. interaktivní učebnice pro všechny žáky 6. až 9. ročníku a pro všechny učitele (ve škole i z domova)

3. interaktivní cvičení pro všechny žáky 6. až 9. ročníku přístupné pro učitele i pro žáky (ve škole i z domova)

4. interaktivní nástroj pro učitele na tvorbu vlastních výukových materiálů

5. interaktivní nástroj pro učitele na tvorbu testů

Máte problém odtrhnout Vaše dítě od monitoru a donutit ho sednout si k učebnici, protože ho učení nebaví? Učení děti chápou jako nudu, kdežto počítač je pro ně zdrojem komunikace a zábavy.

Tak mu do jeho počítače pořiďte elektronickou interaktivní učebnici!

Interaktivní učebnice jsou revoluční novinkou ve výuce na školách u nás i v zahraničí. Jejich obsah je totožný s papírovou učebnicí, mají proti nim ale jednu velkou výhodu. Tou jsou zajímavá videa, audia, animace, obrázky a další multimédia, která dětem pomáhají atraktivní formou pochopit probíranou látku. Učení je s interaktivní učebnicí prostě baví!

Žákovské licence interaktivních učebnic obsahují také zábavné procvičování a testy a dokážou probíranou látku skutečně přiblížit prostřednictvím těchto komponent:

• atraktivní videa

• názorné animace

• unikátní audia

• zajímavé odkazy na webové stránky

• zábavné procvičování

• testy s vyhodnocením

I vy si můžete stáhnout žákovské licence přesně k těm samým předmětům a umožnit tak vašim dětem se učit zábavnější formou, například díky videím. Flashové animace jim přiblíží, jak funguje např. spalovací motor nebo jak dochází k zatmění Slunce. Na závěr mohou svoje znalosti otestovat pomocí elektronických testů.

Ke stažení i-učebnice se stačí přihlásit do profilu žáka vytvořeného ve škole.

Stručný návod na stažení a instalaci na PC vašeho dítěte:

1. spustite IE (nebo jiný internetový prohlížeč – opera, mozzila, …) napíšete do panelu adresa www.flexilearn.cz/Prihlaseni

2. na stránce www.flexilearn.cz/Prihlaseni do pole uživatelské jméno a heslo zapíšete údaje, které váš syn (dcera) získal(a) ve škole

3. po správném přihlášení můžete ze sekce moje produkty stahovat jednotlivé i-učebnice a další produkty potřebné pro chod programu na vašem PC

4. u každého produktu (např. Fyzika 7 i-učebnice, žákovská licence) jsou všechny součásti, které potřebujete pro plnohodnotný provoz i-učebnice

1. Instalace i-učebnice

2. FlexiBookReader 2.4

3. Cvičení a testy

4. Příručka – podrobný návod na používání i-učebnice

5. všechny soubory postupně uložíte do svého PC pomocí tlačítka stáhnout

6. pak nainstalujete

1. FlexiBookReader

2. Instalace i-učebnice

3. Cvičení a testy

7. Po instalaci všech komponent spustíte z plochy program FlexiBookReader. Použijete opět uživatelské jméno a heslo (stejné jako pro přihlášení na www.flexilearn.cz/Prihlaseni). Pokud zaškrtnete políčko Vypnout automatické odhlášení, program při dalším spuštění již uživatelské jméno heslo vyžadovat nebude.

8. Při instalaci více učebnic již samozřejmě nebudete znovu instalovat program FlexiBookReader, ale pouze i-učebnici, cvičení a testy

9. Pokud máte „pomalejší“ připojení na internet, může být problém s dobou stahování jednotlivých i-učebnic (velikost je v řádu stovek MB). Toto lze vyřešit zkopírováním instalačních souborů ve škole – u zástupce ředitele Mgr. Josefa Novotného. Vaše dítě si přinese do školy flash disk nebo nějaké jiné, dostatečně velké medium, předá ho a dostane je zpět s příslušnými soubory. Další postup je potom stejný jako se soubory z internetu.

Spolupráce s firmou Rašelina a.s. a MÚ Soběslav

Velmi výhodné finanční podmínky superlicence byly umožněny kromě přístupu pana Frause také vstřícností ing. Rostislava Staňka, předsedy představenstva Rašeliny Soběslav a.s., a ing. Jindřicha Bláhy, starosty Města Soběslavi. Obě tyto instituce, které tito pánové zastupují, se podílejí na financování celého projektu rovným dílem. To znamená, že škola, fa Rašelina a MÚ Soběslav uhradí po jedné třetině nákladů.

Spolupráce s firmou Rašelina a.s. a MÚ Soběslav