Výlet ke DD - Tajemný pravěk - Keltové

Už jste se někdy stylizovali do role Kelta? Žáci šestých až devátých tříd ZŠ Komenského v Soběslavi ano!

Kromě tradičního oděvu mohli vyzkoušet i keltské placky s medem či tvarohovou pomazánkou. Celý den plnili žáci různé typy úloh, a to jak v přírodě (výlet na Svákov), tak v prostředí školy. Kromě luštění šifer, hledání indicií a plnění úkolů se setkali i s opravdovým keltským druidem, který jim nad kotlíkem s lektvarem předal poslední klíč – klíč, který je dovedl až k samotnému pokladu. Žáci si tak mohli odnést s sebou domů repliky keltských mincí, zvaných duhovky, a kromě toho i něco dobrého na zub.

Výprava po stopách těchto národů ukázala, jak bohatá, fascinující a zároveň zábavná historie umí být.

Kateřina Vorlová