Výlet ke DD - Lasergame

27. května v ranních hodinách se sešlo před školou téměř 50 dětí. Proč? Učitelé si pro nás totiž připravili výlet ke dni dětí.

Konkrétně šlo o výlet do Laser arény v Písku. Jako doprovod s námi vyrazila p. učitelka Kostrbová, Kolátorová a především hlavní organizátor Lukáš Lis. Cestu autobusem zná každý. Jedete, koukáte se z okna a čekáte, kdy už budete na místě. Naše pojetí cesty se ale s tímto stereotypem neshodovalo. Celou cestu jsme prokládali písněmi a různými pokřiky. Paní učitelka Kolátorová z našeho hudebního výkonu musela mít obrovskou radost. Stejně tak řidič autobusu, který byl štěstím bez sebe, že celou cestu poslouchá Jaromíra Nohavicu, Věru Špinarovou a řvoucího Jakuba Rokose.

Za necelou hodinu jsme se dostavili až k aréně. Po rychlém seznámení s pravidly stačilo už jen sestavit týmy, zvolit si přezdívky a jít hrát. Samozřejmě jsme nehráli všichni najednou. Vždy se proti sobě postavilo 5 hráčů, kteří se pro svůj tým snažili získat co nejvíce bodů. Ti, co nehráli, se určitě nenudili. Mezi tím nás zabavil například simulátor řízení auta, kulečník, stolní hokej nebo Just Dance, který jsme si s panem učitelem Lisem prostě museli vyzkoušet. Když se na nás dostala řada, vtrhli jsme do arény a začala ta správná zábava, u které se člověk opravdu zapotí. Takto zábavný adrenalinový zážitek jsem ještě nezažil. Každý tým si zahrál minimálně dvě hry a po výborném obědě, na který jsem se těšil nejvíce, nás čekal hodinový rozchod po Písku.

Když jsme usedli v autobuse, neváhali jsme a znovu jsme všechny potěšili naším zpěvem. Nejvíce nadšený byl pan učitel Lis, když jsme mu zazpívali Být stále mlád, což určitě nemělo žádnou spojitost s jeho věkem. Odvážím se tvrdit, že tento výlet jsme si neskutečně užili. Nebyla ani chvilka, kdy bychom se nebavili. Navíc jsme poprvé viděli běžet pana učitele. Co k tomu dodat. I zázraky se dějí :)

Lukáš Ježek