Výlet ke DD - Grafitový důl (Č. Krumlov)

Dne 27.5. 2022 jsme v rámci výletů ke Dni dětí navštívili Grafitový důl v Českém Krumlově.

Po počátečních problémech s včasným příchodem některých jedinců jsme vyrazili k jihu. Do Českého Krumlova jsme dorazili v požadovaný čas, těsně před otevřením. Byli jsme přivítání, rozděleni na dvě skupiny (na prohlídku najednou může pouze 36 osob a nás bylo přes 40). První skupina vyfasovala holiny, kombinézy či pláště, přilby a svítilny a vyrazila. Nasedli do důlního vláčku a putovali do podzemí. Ujeli více než 800 metrů po kolejích a pak už následovalo 1200 metrů po svých. Všechno bylo okořeněno poutavým výkladem o historii i technologii těžby.

Poté je následovala ještě druhá parta. Té se prohlídka trochu protáhla, takže už se nestihla dostat na prohlídku Českého Krumlova, kam vyrazili pouze ti první. Ale nikdo nelitoval a po návštěvě místních suvenýrů a kavárny jsme vyrazili k domovu.

Iva Vančurová, Josef Křivánek, Štěpán Ježek