Výlet ke DD - Dobrodružství na Karlově mostě a na Kampě

Snad každý už byl alespoň jednou na návštěvě našeho hlavního města Prahy. Lze si prohlédnout Prahu a ještě si užít zábavu. Odpověd´zní - lze. Jak? Třeba uspořádat pro děti bojovou hru přímo na Karlově mostě. Cílem téhle akce bylo propojit výuku s praktickými zážitky, které dětem zůstanou v paměti.

Páteční den se nesl ve znamení poznávání a dobrodružství historie, když ve spolupráci s agenturou“ Praha hravě“ uspořádala škola bojovou hru pro děti napříč druhým stupněm na Karlově mostě a Kampě. Akce, která se setkala s velkým ohlasem, byla zaměřena na zpestření výuky a nabídla dětem mnoho zajímavých poznatků.

Děti se během hry zapojily do úkolů a výzev, které jim přiblížily historií Karlova mostu a jeho soch. Dozvěděly se například zajímavosti o jednotlivých sochách, které most zdobí a učily se orientovat v historickém kontextu Prahy.

Proplétání mezi turisty na Karlově mostě a malebnými uličkami Kampy dodalo celé akci autentickou atmosféru. I přes rušné prostředí se podařilo udržet dětskou pozornost a zájem a zároveň dětem ukázat, že historie není jen o faktech a datech, ale může být živým příběhem, který stojí za to objevovat.

Žaneta Kalinová