Výlet ke DD - 1.-4. ročník

V pátek 27.5.2022 si žáci prvních až čtvrtých tříd užili dopoledne věnované krásným výletům po Soběslavi a okolí. Počasí nám přálo, a tak jsme se úderem osmé hodiny vydali vstříc zábavě a novým zážitkům.

Třídy 1. B, C a 3. A vyrazily vlakem do obce Roudná a jejích krásných lesů. Zde žákům třídní učitelé připravili spoustu zábavných a naučných aktivit, zakončených odměnou v nově rekonstruovaném kempu Pohoda.

Třída 1. A zavzpomínala na krásné roky ve školce a strávila příjemné dopoledne plné her v MŠ Duha Soběslav.

Druháci si společně s žáky 3. B užívali okolí Soběslavi a vydali se na rozhlednu Svákov. Cestu si zpříjemnili zábavným programem, kde nechyběli hry a aktivity v přírodě.

Čtvrté třídy a 3. C měli za cíl hřiště u skateparku na sídlišti Svákov. První část dopoledne proběhl fotbalový turnaj, který ovládlo družstvo Čepičářů. V druhé části se děti snažily otevřít poklad loupežníka Špinifikse. Postupným plněním úkolů získali úspěšní řešitelé sladkou odměnu.

Ze spokojených pohledů dětí bylo znát, že si užily báječné dopoledne zakončené zmrzlinou a domů se vraceli příjemně unavení z aktivně stráveného času.

Eva Holubová