Vodácký výlet 9.A

11.06. 2018

Dobrý den,

naši třídu už někteří určitě znáte. Jsme ta praštěná, u někoho oblíbená, u někoho neoblíbená, banda lidí, která přihlásila svého učitele do Zlatého Ámose. No a tak jsme se s našim Ámosem vydali na výlet. Dlouho jsme jakožto deváťáci přemýšleli, na jaký výlet pojedeme. Nakonec "voda" vyhrála nad kempem v Dobronicích. Možná byste si řekli, že pan učitel Lis zkoušel plno zajímavých věcí, ale na vodě nikdy nebyl, a tak jsme vyrazili splout Vltavu.

Druhým dozorem byl pan učitel Máca, zkušený vodák, který nám vše zorganizoval. Vyjeli jsme tedy 7.6. ráno vlakem do Vyššího Brodu, kde nás čekaly dva rafty a dvě kánoe. Dostali jsme zajímavého instruktora, který na všechny otázky odpovídal čtyřicet dva, doteď pořádně nevím proč. Rozdělili jsme se na „rafťáky“ a „ kanoisty“.

První den byl nejnáročnější, ujeli jsme zhruba 27 kilometrů po vodě do kempu Viking. Sjezdili jsme hodně jezů, někdo se vyklopil, ale bez toho by to nešlo. Když jsme dorazili, postavili jsme stany, ozkoušeli sprchy v kempu a rozdělali oheň. Mája nám k tomu hrála na ukulele a my zpívali nejrůznější písničky. Pak už jsme si zahřáli spacáky a šli spát.

Druhý den ráno jsme pluli do Českého Krumlova. Nebyla to dlouhá cesta, trvala asi dvě hodiny. V poledne jsme dorazili do kempu Nové Spolí, kde jsme opět postavili stany. Odpoledne nás čekala procházka Krumlovem a večer noční splutí na raftech. Pro mě to byl nejhezčí zážitek, mělo to úplně jinou atmosféru.

Třetí den jsme dojeli až do Zlaté Koruny, kde si nás vyzvedli naše odvozy a my jsme jeli domů.

Výlet jsme si moc užili, doufám, že na něj budou všichni vzpomínat jen v dobrém.. Byl to náš poslední výlet na této škole a já všem budoucím středoškolákům moc přeji, aby měli tak skvělou třídu a třídního učitele jako jsme měli my.

Děkujeme pánům učitelům, kteří s námi výlet přežili.

Za 9.A Veronika Gajdolínová