Vítězná pouť skončila až v Plzni

23.01. 2020

Rozjeté florbalové družstvo dívek ze 6. a 7. tříd naší školy vyrazilo 23. ledna 2020 pokusit se postoupit na finálový turnaj 8 nejlepších družstev naší republiky.

Do kvalifikačního kola postoupily vítězky Jihočeského kraje – ZŠ Soběslav, Středočeského kraje – ZŠ Nové Strašecí a Plzeňského kraje – ZŠ Nezvěstice.

Naše družstvo nastoupilo nejdříve proti ZŠ Nové Strašecí a po bezbrankové první třetině nakonec prohrálo 5 : 0. Děvčata tak poprvé okusila hořkost porážky a tím si bohužel zavřela cestu na republikové finále. ZŠ Nové Strašecí v předchozím zápase totiž porazilo ZŠ Nezvěstice 7 : 3 a zajistily si tak postup na republikové finále.

Poté sehrála naše děvčata zápas se ZŠ Nezvěstice o druhé místo a po zklamání z předešlé prohry našly holky ještě síly a zvítězily 3 : 0. Touto výhrou si zajistily celkové druhé místo v turnaji.

Děvčatům patří velká pochvala za bojovný výkon v celé fázi turnaje. Vždyť za 14 zápasů během okresního, krajského a kvalifikačního kola zvítězily ve 13 zápasech a prohrály pouze jeden zápas s celkovým skóre 40 : 5.

Sestava:

7. A – L. Nejedlá, K. Holasová, K. Viturková, A. Stiborová, K. Šimečková, N. Kyptová

6. B – Z. Pejšová, K. Hamajová

6. A – B. Koloušková, T. Ručková