Vánoční projektový den ve škole

Kliknutím na fotografii se přesunete do i-Alba.

V týdnu před Vánoci bylo rušno. Žáci druhého stupně měli celé středeční dopoledne plné ruce práce. Čekal na ně vánoční projekt, jehož cílem bylo přiblížit tradice a zvyky Vánoc různých zemí mladším ročníkům. Tohoto úkolu se žáci ujali skvěle.

Co třída, to jiná země. Ve škole se objevila australská pláž, keňská balónková výzdoba, finský kozel, ruská matrjoška, argentinská vánoční hra, ale například i tradice a zajímavosti našich sousedů v Polsku, Rakousku, Německu či na Slovensku. V každé třídě jsme mohli vidět, a někdy i ochutnat, vánoční jídla a cukroví typická pro danou zemi.

To vše čekalo na žáky třetího až pátého ročníku, kteří měli ve čtvrtek během tří vyučovacích hodin možnost projít si 9 různých zemí. Zjistili například, že ve Finsku dárky nosí kozel a že v Německu se místo betlému staví vánoční pyramidy. Bylo to jako cestování kolem světa během jednoho dopoledne!

Všichni zapojení si rozhodně zaslouží obrovskou pochvalu. Vánoční projektový den otevřel dveře ke sdílení a učení se od sebe navzájem a snad i pro radost a zábavu.

Děkuji všem, kdo se podíleli na této skvělé aktivitě - především žákům prvního i druhé stupně a samozřejmě i jejich učitelům.

A na závěr přeji všem krásné prožití vánočních svátků.

Iva Vančurová