Talentované děti v naší škole

09.11. 2015

V táborském divadle Oskara Nedbala se v úterý 3. 11. uskutečnilo předávání cen nadaným žákům základních a středních škol na okrese Tábor za období minulého školního roku 2014/2015.  Do soutěže s názvem Talent roku 2015 byli nominováni i žáci, kteří ve školním roce 2014/2015 navštěvovali naši školu.

Ve sportovní kategorii se o vítězství ucházela Kristýna Hybšová, která byla tahounkou školního florbalového družstva. Kristýna svým výkonem pomohla družstvu zvítězit v okresním i krajském kole. Pomohla i v kvalifikaci při postupu na celorepublikové kolo. V republikovém finále pak družstvo obsadilo vynikající 4. místo a Kristýna byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.

V přírodovědné kategorii jsme měli veliké želízko v ohni. Michaela Pejšová sbírala v matematických soutěžích po celý školní rok jeden úspěch za druhým. V matematické olympiádě a v Pythagoriádě obsadila v okresních kolech 3. místa. V krajském kole matematické soutěže Pangea zvítězila, tím si zajistila postup do republikového finále, kde obsadila vynikající 2. místo v ČR. Za tyto matematické úspěchy byla vyhlášena vítězkou soutěže Talent roku 2015 ve své kategorii.

Třetí a poslední nominovanou žákyní naší školy byla Veronika Fördösová v kategorii umělecké. Veroniku do soutěže nominovala ZUŠ Sezimovo Ústí, kde studuje hru na lesní roh. S tímto hudebním nástrojem si „vyhrála“ ocenění nejdříve v okresním a poté v krajském kole soutěže ve hře na dechové nástroje. Zde získala 1. místo a postoupila do ústředního kola ve hře na lesní roh, kde obsadila výborné 2. místo, přičemž první místo nebylo uděleno žádnému soutěžícímu. A také Veronika byla za své úspěchy vyhlášena vítězkou soutěže Talent roku 2015.

Všem třem děvčatům gratulujeme a přejeme další rozvoj jejich velkého talentu.

Jan Holas