Setkání se Šárkou Kašpárkovou

19.01. 2016

Úterý 12. 1. 2016 bylo pro žáky i učitele naší školy výjimečné. Přijela nás navštívit Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympijských her v trojskoku, a další osobnosti z olympijského víceboje.

Po úvodním uvítání a představení následovala rozcvička. Pak už děti z prvního stupně plnily jednotlivé disciplíny olympijského víceboje. Vyzkoušely si hod basketbalovým míčem, skok z místa, ohebnost, sedy lehy. Jejich výkony byly zapisovány a děti tak mohou sledovat, zda se zlepšují v jednotlivých disciplínách. Když se všichni vystřídali, posilněni obědem, čekali na besedu s Šárkou Kašpárkovou. Na plátně mohli vidět její olympijský trojskok a také jak soutěžila v pořadu „Stardance“.  Poté následovaly všetečné dotazy nejen na sportovní kariéru Šárky, ale i na její osobní život. Během celé akce probíhala autogramiáda se všemi zúčastněnými, kteří byli velmi vstřícní a trpěliví. Děti si celý den náležitě užívaly. Doufáme, že se nám v budoucnu podaří takový den ještě někdy zopakovat.

Ilona Klimešová