Rybářské dopoledne

08.06. 2016

3. června se sešlo v 8 hodin u soběslavské knihovny 17 nadšenců s rybářskou výbavou, aby společně strávili dopoledne chytáním ryb.
   Zhruba ve stejnou dobu začalo i docela intenzivně pršet, ale neodradilo nás to. Přesunuli jsme se k místnímu potoku, kde již pan školník označil čísly stanoviště. Po příchodu jsme si každý vylosoval  svá místa k rybolovu a pustili se do chytání.  Déšť to postupně vzdával a mnozí z nás vysvobozovali z háčků své úlovky, kterými byli oukleje, cejni, okouni a 3 kusy pstruhů. Po poledni jsme vyhodnotili úspěšnost  podle počtu centimetrů ulovených ryb a nejúspěšnější obdrželi diplom.
   I přes nepříznivé počasí to bylo fajn.

Rybáři z  5. až 8. tříd v doprovodu H. Krátké, J. Holcové a J. Věcheta