Připomínka sto let svobodné republiky na naší škole

05.11. 2018

Dva dny před státním svátkem, tedy v pátek 26. 10. 2018 probíhalo vyučování na naší škole trochu jinak. Na žáky druhého stupně čekal projektový den k výročí Československa. Žáci 6. a 7. tříd se seznámili s významnými sportovci, zkusili si vytvořit reprezentační dres, dozvěděli se o významu státních svátků a symbolů, vytvořili anglické pracovní listy na téma Československo a nechyběl ani gastronomický koutek, kde se ponořili do tajů české kuchyně v uplynulých sto letech. Žáci 8. a 9. tříd se seznámili s významnými vědci, zkusili si vyrobit maketu lodního šroubu, vytvořili matematickou sbírku příkladů z dob minulých, zakreslovali proměny hranic naší republiky, vytvořili mapu významných míst naší historie a společně namalovali obrovskou lípu, která na svých listech připomíná spisovatele z uplynulých sto let.

Žáci prvního stupně měli od svých vyučujících připravené různé tematické listy, tvořili české vlajky, kterými vyzdobili okna školy, třída 5.A se dokonce pustila do projektu „Co dali Češi světu?“. Páťáci se poté zašli podívat na výstavu v Hlásce, která připomínala rok 1968. Třetí a čtvrté třídy navštívily Blatské muzeum v Soběslavi, kde se konala výstava připomínající 1. světovou válku a vznik ČSR, ti starší se pak ještě vydali k pomníku a hrobu padlých vojáků z 2. světové války. První a druhé třídy vyrazily o týden později do Tábora na slavnostní nástup posádky Armády ČR.

Pokud se chcete podívat, co vše vzniklo z rukou našich žáků, máte možnost si jejich výtvory od 7. 11. 2018 prohlédnout v prostorách městské knihovny v Soběslavi.

Velké poděkování patří všem vyučujícím naší školy, kteří se do projektu zapojili a pro žáky vymysleli zajímavé aktivity.

Kateřina Hrušková