Přihlášení do služby Google

09.09. 2020

Po zkušenostech z jara, kdy se nám v době uzavření škol osvědčila výuka právě přes videokonferenci a službu Google Classroom (Učebna), jsme během prázdnin zřídili náš školní GOOGLE účet. Přihlašovací údaje již někteří žáci dostali, někteří teprve dostanou od svých třídních učitelů.

Přihlášení v PC

1.) Na stránkách www.google.cz kliknout na Přihlásit se.

2.) Zadat své přihlašovací údaje – uživatelské jméno ve tvaru jmeno.prijmeni@edu.zssobeslav.cz a heslo, které děti obdržely od svých třídních učitelů.

3.) Po přihlášení rozkliknout „devět teček“ vpravo nahoře a vybrat „Učebna“.

Jak se přihlásit se do Google účtu a jak se poté zapsat do kurzu v Učebně, naleznete v následujícím videu

Toto video bylo vytvořeno již na jaře, kdy ještě nebyly školní účty vytvořeny. Děti se nyní nepřihlašují účtem s koncovkou gmail.com. Pro přihlášení se do Google musí zadat jmeno.prijmeni@edu.zssobeslav.cz a heslo (oboje dostaly na papírku).

Přihlášení v mobilním zařízení

1.)  V Nastavení telefonu (ozubené kolečko) najděte možnost Účty nebo Google. Po rozkliknutí byste měli vidět možnost Přidat účet (někdy pouze symbol +). Zadejte své přihlašovací údaje – uživatelské jméno ve tvaru jmeno.prijmeni@edu.zssobeslav.cz a heslo, které děti obdržely od svých třídních učitelů.

2.) Stáhněte si aplikaci Učebna. Po otevření aplikace se Vás nejspíše zařízení dotáže, pod jakým účtem chcete v Učebně pracovat. Zde vyberte účet s koncovkou @edu.zssobeslav.cz.