Prázdniny v pohybu – příměstský tábor

Příměstský tábor přispěl k aktivnímu využití volného času dětí o prázdninách. Nabídl jim pestrý program, do kterého byly zařazeny soutěže jednotlivců i týmů, hry a netradiční výpravy. Činnosti dětí měly nejen zábavný charakter, ale také rozvíjely jejich dovednost, vědomosti i sociální kompetence.

Děti měly jedinečnou příležitost vidět z bezprostřední blízkosti dravce a sovy. Dozvěděly se zajímavé informace o jejich životě. Příjemné osvěžení jim v horkých letních dnech přinesla návštěva místního koupaliště s vodními atrakcemi.

Zpestřením táborového programu byla komentovaná prohlídka místního letiště s p. Janem Novákem. Dětem se líbilo i filmové představení „Mezi živly“. Za pirátským pokladem je dovedla dobrodružná cesta, na které plnily tematicky zaměřené úkoly.

Na ukončení tábora byla pro děti připravena pouť. V různých soutěžích získávaly poukázky, které mohly vyměnit za sladkosti a drobné dárky. Nechybělo slavnostní vyhlášení výsledků soutěží a her, pochvala účastníků tábora, předání diplomů a dárků.

J. Macháčková, D. Pechová