Olympiáda v AJ (školní kolo)

30.01. 2018

V lednu proběhlo na naší škole základní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Děti soutěžily ve dvou skupinách. Kategorii I.A tvořili žáci a žákyně 6. – 7. ročníku. Osmáci a deváťáci se pak utkali v kategorii II.A. Celá letošní soutěž byla bohužel poznamenána nízkou účastí. V obou kategoriích měly děti za úkol vyplnit gramaticko-lexikální test, poslechový test a mluvit s komisí na vylosované téma.

V nižší kategorii se utkalo sedm soutěžících. Příjemným překvapením byl výkon Marušky Kipielové (6.B), která dokázala porazit nejen své vrstevníky, ale i o rok zkušenější sedmáky. Na druhém místě se umístil Radim Vopava ze 7.B. Bronzovou příčku si rozdělili Duong Nhat Minh a Klára Mládková (oba ze 7.B)

Nízkou účastí byla poznamenána především kategorie II.A. V osmých a devátých třídách máme jistě mnoho dětí šikovných na AJ, většina z nich se ale soutěže zalekla. Přihlásilo se celkem 5 soutěžících, z nichž jednoznačně nejlepší byl Tomáš Přibyl z 9.A. Za ním se umístila Natálie Šímová z 9.B a na stupínku nejlepších je doplnil David Kodada z 8.A.

Všem děkujeme za účast a vítězům obou kategorií přejeme mnoho štěstí v okresním kole. V příštím školním roce se budeme těšit na (snad) vyšší počet účastníků.

Lukáš Lis, Zdeňka Sládková