Návštěva "Muzea čokolády a marcipánu"

V rámci dalšího projektového dne připravily vychovatelky ŠD pro žáky 2. tříd 21.9. 2021 zájezd do "Muzea čokolády a marcipánu" v Táboře.
   Byl pro ně připraven zajímavý program. V jeho úvodní části se dozvěděli o historii čokolády, jak poznat kavlitní čokoládu, jak se čokoláda správně zpracovává, degustuje a skladuje. Mohli si prohlédnout kakaovník, na obrazovce zhlédli krátké filmy o čokoládě. Sledovali, jak v praxi vznikají čokoládové výrobky.
   Následovala komentovaná prohlídka vystavených exponátů. Žáci nejvíce obdivovali největší interaktivní vlak v České republice, čokoládovou sochu Jaromíra Jágra v životní velikosti, marcipánový model Žižkova náměstí. Prohlédli si i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. st., šlechtický salon, marcipánové modely pohádek.
   V tvořivé dílně si vymodelovali podle vlastní fantazie suvenýry z marcipánu.
   Zpestřením celého programu byla prohlídka pohádkového sklepa s ježibabou, čerty a permoníky. Nechyběla degustace různých druhů čokolád a odměna v podobě velkého čokoládového lízátka.
   Všichni jsme strávili hezké odpoledne, které přineslo všem účastníkům poučení i zábavu.

Dagmar Pechová