Návštěva COP v Sezimově Ústí

14.12. 2016

Ve čtvrtek 8.12.2016 jsme se my, žáci tříd 8.A a 8.B, vydali na exkurzi do COP v Sezimově  Ústí. Když jsme dorazili, uvítala nás milá paní. Rozdělili jsme se do tří skupin a každá si prošla tři různá stanoviště.

U prvního stanoviště nás čekala přednáška o 3D tiskárně. Poté si každý nechal laserem vypálit námi vybraný obrázek do plastu, který jsme si odnesli  na památku.

Druhé stanoviště bylo trochu volnější. Navštívili jsme něco jako dílnu, která byla plná stavebnic Merkur. Každý jsme si mohli smontovat to, co jsme chtěli vyzkoušet.

Poslední stanoviště bylo asi nejzajímavější.  Čekali tam na nás roboti, které sestrojili sami žáci COP.  Na závěr nás čekal závod. Každý jsme si vyzkoušeli řídit robota přes notebook a projet dráhu. V druhé disciplíně jsme zkoušeli robota ovládaného dálkovým ovladačem. Návštěvu jsme zakončili procházkou s robotickým štěnětem.

Celá exkurze se nám všem moc líbila. Jsme moc rádi, že jsme měli možnost si vše vyzkoušet a projít si tuto školu.

Michaela Hybšová a Veronika Gajdolínová (8.A)