MDŽ tak trochu jinak (golfově)

10.03. 2016

V úterý 8. března, na který připadá Mezinárodní den žen, se žáci čtvrtých až devátých ročníků naší základní školy zúčastnili v doprovodu vyučujících akce s názvem „Golf do škol“.
   V malém sále tělocvičny Spartak v Soběslavi je přivítali zástupci 1. Jihočeského golfového klubu paní Monika Řeháková a trenér golfu pan Bohumil Hůlka. Po krátkém povídání o golfu, jeho krásách i obtížnosti jako jednoho z dnes již olympijských sportů, se žáci rozdělili do skupin a nacvičovali odpalování míčků z rohožek a následně pak „puttování“ do umělé jamky. Používali k tomu zapůjčených golfových holí. Osvojili si držení „putteru“ i želez a převážné většině se pak nakonec i podařilo svým golfovým úderem vznést míček do vzduchu, případně jej po úderu "putteru" umístit na dno golfové jamky.
   Komu se to náhodou nepodařilo, nemusí zoufat, protože v závěru byla žákům nabídnuta možnost návštěvy dne otevřených dveří, který bude golfový klub pořádat na golfovém hřišti v Sudoměřicích u Bechyně v sobotu 26. března. Rodiče i s dětmi jsou tímto srdečně zváni!!!

Děkujeme všem žákům za aktivní účast, vytrvalost při nácviku golfového švihu a těšíme se na viděnou na golfovém hřišti!

Mgr. Václav Michalec