Lipno - Stezka korunami stromů a Království lesa

12.06. 2018

V pátek 1. 6. 2018 vyjel autobus od školy směrem na Šumavu k Lipnu. Naším cílem byla obec Lipno nad Vltavou, odkud jsme z centrálního parkoviště mířili ke Stezce korunami stromů. Cesta nám utekla docela rychle, a tak jsme už v půl desáté vystupovali z autobusu příjemně naladěni, i když chvíli pršelo a kopce se ztrácely v mracích. Vydali jsme se k lanovce a vyjeli sedačkou nahoru. Na Stezce jsme letos byli trochu ochuzeni o krásné výhledy, protože po dešti obklopovaly okolí mraky, ale mohli jsme si užít adrenalinové zastávky, kde jsme se procvičili v obratnosti a šikovnosti, ale i pročíst z informačních tabulí zajímavosti o lese, o těžbě dřeva, o stavbě samotné stezky a odpovědět si na kvízové otázky, které nás na celé cestě vzhůru provázely. Na zpáteční cestě se mraky už protrhaly, takže jsme místy zahlédli i okolí Lipenského jezera.

Po krátké přestávce a zakoupení drobných suvenýrů jsme vyrazili do nedalekého Království lesa. Jedná se o lesní hřiště s desítkami atrakcí a herních prvků. Děti se ihned vrhly na obří trampolínu, vyzkoušely cvičební sestavy, prolezly lesní domečky, sjely si lanovkou, navštívily lanové centrum, hrad rytířů, bludiště, houpačky, kolotoče, průlezky a mnoho dalších atrakcí, například výběh s ochočenými kozičkami. Uprostřed Království lesa je restaurace, kam jsmezavítali, abychom se občerstvili, nabrali další síly, zchladili se zmrzlinovými kuličkami nebo jen tak popovídali.

Na zpáteční cestu jsme využili opět sedačkovou lanovku, která nás dopravila zpět na centrální parkoviště. Z lanovky jsme si užili tentokrát i krásné výhledy na jezero i na šumavské lesy. Před odjezdem nechyběla ještě jedna zmrzlina na závěr celého výletu a pak už nás čekala cesta domů. Ke škole jsme dorazili v pět hodin odpoledne spokojeni, že se nám výlet vydařil. Chtěla bych poděkovat kolegyním Ludmile Hruškové a Radce Vilímkové za pomoc při organizaci výletu a všem dětem za vzorné chování a bezproblémový průběh celého výletu.

Romana Bláhová