Lipno 2018

24.09. 2018

Od čtvrtka 13. září do neděle 16. září se vydalo dvacet šest nadšených žáků naší školy na cyklistický kurz do Nové Pece na Šumavu, do chatové osady Jezero na břehu Lipenské přehrady.

I přes nepřízeň počasí jsme stihli mnoho aktivit. Ve čtvrtek jsme se koupali v Lipenské přehradě, učili se jezdit v kanoi, kajaku a na paddleboardu.

V pátek, kdy nám dopoledne nepřálo počasí, jsme hráli společenské hry. Hodinu po obědě se počasí umoudřilo a my jsme mohli konečně vyrazit na cyklistické putování. Vydali jsme se podél Schwarzenberského kanálu a dál až na rakouskou hranici, kde nás ale zastavila velká hustá mlha a my se vrátili zpět do kempu. Na konci cesty nám tachometr ukázal 52 ujetých kilometrů.

Druhý den jsme cestovali na druhou stranu Schwarzenberského kanálu přes Jelení vrchy pod nejvyšší vrchol Šumavy až k Plešnému jezeru. Tato celodenní projížďka s mnoha zastávkami měřila 55 kilometrů. V neděli jsme už jen sbalili kufry a vydali se k domovu.

Tak snad zase za rok roztočíme kola našich bicyklů.

„bajkeři“