Klub ICT - Veselé Vánoce

20.12. 2021
Kliknutím na fotografii se přesunete na video

Dnes proběhlo poslední setkání členů Klubu ICT v letošním kalendářním roce.

Vzhledem k tomu, že jsme se v posledních týdnech učili programovat Ozoboty, vytvořili jsme těmto robotům program pomocí 50 kódů tak, aby vám zahráli vánoční koledu "Narodil se Kristus Pán". A aby byl zážitek ještě silnější, nahráli jsme stejný program třem Evo Ozobotům současně :)  Poděkování patří také části třídy 7.C, která se na tomto programu podílela. Spojili jsme si informatiku s hudební výchovou, v hudbě zkušenější žáci vysvětlili panu učiteli, jak fungují noty, čím se liší čtvrťová od půlové, apod. Poté už stačilo jen tyto délky jednotlivých tónů převést na délku v milisekundách a bylo téměř hotovo. Zbytek už doplnili členové ICT Klubu.

Jak se nám to povedlo? To posuďte sami.

Lukáš Lis