Jak se fandí ve škole

12.05. 2016

Když člověka nebaví koukat samotného na hokej, když má k dispozici projektor, promítací plátno, poměrně velký prostor a ještě má coby učitel za úkol vychovávat děti k vlastenectví, povzbuzovat v nich národní hrdost a kolektivního ducha, napadají ho různé myšlenky.

Nás napadlo spojit toto vše dohromady a pozvat děti na hokej do prostorů školního klubu. Ve čtvrtek 12. května zde žáci zhlédli utkání mistrovství světa mezi našimi hokejisty a výběrem Norska. Do školy se ve svém volném čase dostavilo cca 60 fanoušků z řad dětí, učitelů i rodičů. Kdo nebyl „ozbrojen“ vlajkou, šálou či rendlíkem s vařečkou, nechal si alespoň namalovat českou vlajku na tvář. Příjemně strávené společné odpoledne bylo ještě okořeněno vysokou výhrou českého týmu, občerstvením, o které se postarala paní učitelka Klimešová (za to ji patří velký dík) i výbornou atmosférou, kterou zajistili všichni fanoušci.

Všem děkujeme za účast i za bouřlivou atmosféru.  Pokud nám rozlosování vyřazovacích bojů bude časově přát, neviděli jsme se při fandění ve školním klubu naposledy.

A jak to v klubu vypadalo? Koukněte na krátké video ZDE

Po vyhlášení nejlepšího hráče zápasu nesměla chybět česká státní hymna. Davy fanoušků již prořídly, přesto se zbytek nejvěrnějších nenechal zahanbit a píseň Kde domov můj si s hokejisty zazpíval. Video ZDE (snad se nejedná o hanobení státního symbolu)

Lukáš Lis