Husitské muzeum Tábor

18.12. 2017

Dne 13. prosince jsme 6.A a 6.B navštívili Husitské muzeum v Táboře.
   Součástí tohoto muzea jsou také středověké katakomby. Naše třída 6.A nejdříve absolvovala besedu o vzniku měst. Dozvěděli jsme se spoustu informací, například jak se zakládala města, kdo je zakládal, jaká privilegia města měla, co to byly cechy, že Přemysl Otakar II. založil město České Budějovice a plno jiných. V druhé části exkurze jsme sestoupili do středověkého podzemí. Prošli jsme 500 metrů a pan průvodce nám vysvětlil, k čemu podzemí sloužilo: například jako kryty pro lidi a zvířata v době požáru nebo válek. Pro některé z nás bylo překvapení, že jsme vyšli z podzemí na druhé straně náměstí. Také jsme si vyzkoušeli postavit z dřevěných kostek město. Společně jsme pak prošli centrem města a zastavili jsme se u čtverce, kde dříve končilo město. Bylo to místo, kde dříve stávala městská brána.
   Když jsme dorazili k obchodnímu centru Dvořák, dostali jsme hodinu rozchod. Někdo tento čas využil k nákupu vánočních dárků a někdo se jen koukal po obchodech. Ve stanovený čas jsme se sešli před obchodním centrem a vyrazili jsme k nádraží, kde na nás čekal autobus. Cesta rychle utekla a náš výlet byl u konce.
   Tato exkurze se mi moc líbila a určitě muzeum ještě někdy navštívím.

Za 6.A Terezie Pokorná