Exkurze do Třeboně (5.A, 5.B)

17.10. 2018
Exkurze do Třeboně (5.A, 5.B)

Dne 9. října jsme se ráno sešli ve třídě. V 8 hodin přijel autobus a my společně s 5.B jsme do něj nastoupili.

Cesta byla dlouhá, ale když jsme tam dorazili, řidič autobusu nám zastavil na parkovišti u hráze rybníka Svět. Byla mlha. Stála tam  socha Jakuba Krčína z Jelčan vytesaná do žuly. Šli jsme na zámek Třeboň. Tam jsme si prohlédli nádvoří a park a potom nás pozvali dovnitř. Ještě venku jsme si ale museli obout velké legrační papuče. Vešli jsme do zámku a byli jsme v uvítací síni. Pak jsme se vydali do přípravny jídel, do knihovny a dál. Když byla prohlídka u konce, šli jsme na náměstí. Tam jsme si prohlédli renesanční domy, jejich falešná patra a podloubí. Asi po 15 minutách jsme nasedli do autobusu a jeli jsme domů.

Moc jsem si výlet užila a myslím, že i všichni ostatní.

Tereza Krovozová, 5.A