Exkurze do Prachatic

02.04. 2019

Dne 27.3. 2019 se třídy 7.A a 7.B vypravily na exkurzi do Prachatic, kde navštívily Muzeum loutek a cirkusu a zúčastnily se programu o svatém Václavovi.

Odjez od školy byl naplánován v 7:45. Jakmile jsme se všichni shromáždili, vyrazili jsme směr Prachatice. Cesta autobusem nám rychle utekla a během chvíle jsme dorazili na místo.

Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna začala prohlídkou muzea a druhá šla na program o svatém Václavovi. V muzeu bylo k vidění mnoho krásných loutek. Viděli jsme princezny, prince, čerty, Hurvínka a Spejbla, Máničku a mnoho dalších loutek. Také jsme navštívili sál kouzel a triků, kde jsme zhlédli videa s všelijakými kouzly. Protože program trval o něco déle než prohlídka, měli jsme na námětí rozchod. Ihned, co druhá skupina dokončila program, vyměnili jsme se. Program byl též velice zajímavý. Vyzkoušeli jsme si spoustu zábavných aktivit a zjistili něco nového o svatém Václavovi.

Tato exkurze velmi rychle utekla a my jsme byli na cestě zpět do Soběslavi. Dorazili jsme kolem půl třetí.

Výlet jsme si všichni moc užili. Byla to příjemně strávená část dne.

Nikola Pánková 7.A