Exkurze 3. tříd do Třeboně

14.10. 2019

Jak se žilo na dvoře posledních Rožmberků? Co měli Rožmberkové ve znaku? Čím se zabýval alchymista, rybníkář či kejklíř? Jaké záliby měl Petr Vok? Kde se nachází kunstkomora a co je fraucimor?

Všechny tyto otázky byly zodpovězeny na Třeboňském zámku dne 10. 10.2019 během prohlídky. Didaktický program "Návštěva na dvoře posledních Rožmberků" seznámila žáky s životem na dvoře posledních Rožmberků.

Po prohlídce zámku popošly děti kousek dál do  čokolaterie " Třeboň v marcipánu". V čokolaterii se nachází i prodejní galerie marcipánových figurek, marcipánové i čokoládové suvenýry s motivem Třeboně. V  dílnách si děti vyzkoušely práci s marcipánem a vymodelovaly si svůj vlastní suvenýr. Některé  použily vykrajovátka, větší se pustily i do 3D figurek.

Dětem se s Třeboni velice líbilo a těší se na další podobné programy.

třídní učitelky 3. tříd