Bitva dětí z 1.A

19.12. 2016

Dlouho očekávaný den pro kluky a holky z 1.A nastal ve čtvrtek odpoledne v družině.

Kluci se vyzbrojili různými dětskými zbraněmi, které si přinesli z domova. Někteří se oblékli do vojenského a mohli jsme vyrazit do bitvy. Měli jsme dva průzkumníky, kteří mapovali terén dalekohledem, a když bylo naše území čisté, mohli přijít i ostatní vojáci. Potom začala bitva dvou oddílů mezi sebou. Pokud se v bitvě někdo zranil, měli jsme připravenou polní nemocnici, kam se vojáci chodili ošetřovat a naše sestřičky se o ně vzorně postaraly. Bylo mrazivé odpoledne a tak musely sestřičky rozdávat vojákům vitamíny v podobě bonbónů, aby nenastydli.

Nakonec jsme se všichni v pořádku bez zranění vrátili do teploučké školy a ještě nechaly doznívat zážitky z bitvy.

Věra Máchová – vychovatelka ŠD