9.A dovezla hračky malým pacientům

22.01. 2019
9.A dovezla hračky malým pacientům

Dne 22.1. 2019 jsme dopravili na místo určení hračky a knížky, které jsme pořídili z peněz, které 9.A vydělala na školním jarmarku. Navštívili jsme oddělení dětské hematoonkologie v českobudějovické nemocnici. Ujal se nás pan doktor Timr se sestřičkou Růženkou Šestákovou. Ukázali nám celé oddělení, kde se léčí malí pacienti. Pan doktor nám vysvětli jak se odebírá kostní dřeň, sestřička nám ukázal vybavení oddělení, které hostí i pacienty v dlouhodobé léčbě třeba leukémií.
   Aby se jim lépe snášela léčba, k tomu by měly přispět i hračky které jsme dovezli. Děkujeme za skvělé přijetí a báječnou péči o pacienty. A přejeme, by jich bylo co nejméně...
   Bylo to skvěle strávené odpoledne!