6.A a 6.B na Keltech v Praze

15.11. 2018

Dne 8.11. nám paní učitelka Hrušková oznámila, že naše třída a třída 6.B pojede na exkurzi do Prahy. Všichni jsme byli nadšeni, protože s námi měl jet i náš oblíbený učitel Lukáš Lis.

Dne 15.11. jsme se tedy vydali do Prahy. Cesta autobusem byla dlouhá, ale zábavná. Když jsme dojeli na místo, šli jsme do nové budovy Národního muzea. Tam jsme se rozdělili na naší třídu a 6.B . S námi šel pan učitel Lis a s 6.B paní učitelka Hrušková. Naše třída šla na exkurzi jako první a 6.B měla rozchod. Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli, kdy Keltové žili, co jedli, kde bydleli a viděli jsme, co vyráběli.  Potom jsme ve skupinách odpovídali na otázky, aby se zjistilo, jestli jsme dávali pozor.  Potom šla na exkurzi 6.B a naše třída měla rozchod na Václavském náměstí. Po rozchodu jsme se sešli s 6.B a vydali jsme se k autobusu.

Exkurze se mi moc líbila, protože jsem se toho o Keltech hodně dozvěděl. Nejvíce mne zaujalo, že se Keltové pohřbívali s jídlem a se zbraněmi.

Lukáš Ježek, 6.A