• image 998
  • image 1002

Zápis do prvního ročníku     Jarní jarmark    Televize KLUBKO
         8. a 9. dubna 2024 21. března 2024     archiv pořadů

Sledujte nás i  na Facebooku!
     A nyní i na Instagramu!

Charakteristika ZŠ Soběslav, Komenského

Základní škola Soběslav, Komenského 20/I je úplná škola s devíti postupnými ročníky. Na prvním i druhém stupni je zpravidla po dvou či třech paralelních třídách v ročníku. Kapacita ZŠ Soběslav, Komenského je 460 žáků.

Historická budova Základní školy Soběslav, která byla postavena v roce 1872, je umístěna v centru města, blízko náměstí, s dobrou dostupností z jednotlivých částí města.

Základní škola Soběslav je ve svém vybavení limitována prostorami danými historickou budovou a místem uprostřed městské zástavby. Disponuje odbornými učebnami fyziky, chemie, přírodopisu, výtvarné výchovy a výpočetní techniky.     Žáci školy k výuce tělesné výchovy využívají tělovýchovná zařízení Praktické školy a Spartaku Soběslav - tělocvičny, sportovní halu, atletický i zimní stadion, víceúčelové a házenkářské hřiště.
   Ve škole je zařízena knihovna, cvičná školní kuchyně a školní dílny. Ke škole Komenského též patří školní pozemek. Součástí školy je školní jídelna umístěná naproti školní budově na Školním náměstí. Provozujeme školní družinu, která je umístěna ve zvláštním pavilonu.
   Pro výuku je dispozici také 50 tabletů s možností bezdrátového připojení do školní sítě a na internet. Nově škola disponuje dvěma 3D tiskárnami, 9 ks brýlí Oculus Quest 2 pro virtuální realitu, 40 sadami robotických Lego stavebnic, Ozoboty a dalšími moderními pomůckami.