Workshop - Střední škola spojů

22.11. 2018

Dne 21.11. za námi přijela návštěva ze Střední školy spojů v Táboře, která pro žáky devátých tříd uspořádala dva dvouhodinové workshopy. Jejich prostřednictvím měli žáci možnost, seznámit se s jednoduchými fyzikálními a chemickými pokusy. Vše bylo uspořádáno formou soutěží. Nejúspěšnější řešitelé vyhráli powerbanku, která pro ně byla velkou motivací. Museli například rozluštit vzkaz v Morseově abecedě, čelit odrazu ultrazvukových vln, zjistit elektrický odpor vlastního těla, zbystřit svou pozornost v Kimově hře, vyrobit elektrický proud vlastní mechanickou prací, vyzkoušet vodivost elektrolytů a nakonec si vykřičet maximální možný hluk.
   Workshop byl příjemným zpestředním a doplněním výuky.

Eva Havlová