Výlety ke Dni dětí 2019

Milé děti,

dne 1. června se slaví Mezinárodní den dětí a naše škola pořádá k tomuto dni nejrůznější výlety.

1. – 4. třídy budou mít výlet ke Dni dětí v rámci jednotlivých ročníků. Žáci se mohou těšit do zoologické zahrady, na výlet za pohádkou, do přírody nebo na výlet, kde budou tvořit vlastní výrobky. Podrobné informace se žáci dozvědí od svých třídních učitelů.

Pro 5. – 9. ročník jsme připravili nabídku celkem 8 variant výletů ať už sportovních aktivit či poznávacích zájezdů. Některé budou stejné jako v předešlém roce, protože o ně byl velký zájem, některé budou nové. Někteří z vás si budou moci vyzkoušet mluvení do mikrofonu v živém vysílání, jiní se mohou těšit na návštěvu nově opraveného Národního muzea nebo výlet do přírody. Nezapomínáme ani na sportovce, kteří si budou moci vybrat cyklistiku, vyzkoušet laser game nebo nově otevřený jump park.

Nyní máte 14 dní na vybrání výletu. Bude záležet nejen na vašem zájmu, ale i na finančních možnostech rodičů, proto jsou některé výlety finančně náročnější, některé naopak zadarmo. Zvolte si variantu, kterou byste chtěli, zároveň si ale vyberte i náhradní výlet, protože každá akce je omezena určitým počtem míst. Musíte být tedy připraveni na situaci, že váš výlet již bude obsazený a vy si budete muset zvolit jiný.

Výlet se koná v pátek 31. května.

Přihlašovat se lze elektronicky od pondělí 15. dubna 2019 od 19:30 hodin.

Pokyny k přihlašování ZDE

Níže naleznete jednotlivé varianty výletů spolu s cenami a kapacitou míst.

Výlet ke Dni dětí – varianta I

Rádio Česká Kanada

Cíl: Jindřichův Hradec

Doprava: Vlak – odjezd z vlakového nádraží v 8:18, návrat v 14:45 hod.

Náplň: Exkurze v rádiu Česká Kanada, v rádiu si žáci zkusí prakticky mluvit do mikrofonu v živém vysílání, zkusí si nahrát zprávy z domova i ze světa, seznámí se s historií rádia, s umístěním hlavních vysílačů, uvidí celý prostor rádia, prohlídka Jindřichova Hradce.

Účastníků: 35

Cena: 27,-Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta II

Jump Aréna Tábor

Cíl: Tábor - Jump Arena

Doprava: vlak + pěšky, odjezd 8:08 vlakem ze Soběslavi do stanice Tábor (Čápův Dvůr). Odtud pěšky asi 1 km. Návrat vlakem ve 12:12 z Tábora (Čápův Dvůr) s příjezdem do Soběslavi ve 12:30.

Náplň: trampolíniště, parkour, basket, hop a skok, bigjump, freestyle, horolezecká stěna, pěnové moře v prostorách JUMP ARENY pod vedením instruktora

Poznámka: na celý den jídlo a pití s sebou

Oběd: po návratu ve školní jídelně nebo možnost návštěvy McDonald´s Tábor (příp. samostatně odhlásit oběd ve školní jídelně)

Účastníků: 30

Cena: 220,- Kč (vstupné a doprava)

Výlet ke Dni dětí – varianta III

Národní muzeum – Praha

Cíl: Praha – Národní muzeum

Doprava: Vlakem, pěšky, odjezd vlakem v 7:40 (sraz 7:30 - vlakové nádraží) návrat přibližně v 16:00 – 17:00.

Náplň: Prohlídka nově opravené a znovu otevřené Historické budovy Národního muzea

+ Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava (1200 předmětů doplněných audiovizuálními dokumenty a interaktivními prvky návštěvníkům připomene, jak se Československu žilo, jaké hodnoty vyznávalo a čím dodnes inspiruje svět.)

+ výstava 2 x 100 (200 exponátů vystavených na výstavě patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje a uchovává.)

Účastníků: 30

Cena: 120,- Kč (doprava - vlak, vstupné)

Výlet ke Dni dětí – varianta IV

Rybářské závody

Cíl: Soběslav

Doprava: Pěšky  (odchod v 8:00 od školy, návrat přibližně v 13:00.)

Náplň: Dětské rybářské závody na potoce (Soběslav). Na závěr budou nejlepším 3 účastníkům předány diplomy.

Nutné vlastní rybářské vybavení včetně návnady!

Oběd: ve školní jídelně

Účastníků: 16

Cena: 0,- Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta V

Poznáváme Soběslav a její okolí

Cíl: Soběslav a okolí

Doprava: Pěšky, odchod od školy v 8:00 hod., návrat okolo 13:00 hod.

Náplň: - komentovaná prohlídka města, seznámení s historií města,

- seznámení s pamětihodnostmi Soběslavi, návštěva dvou kostelů,

- výstup na městskou věž (zde budou žáci upozorněni  na pamětihodnosti ve městě a další zajímavá místa, která přehledně uvidí z výšky)

- prohlídka věže Hláska a části sklepení, seznámení s historií a pověstmi vztahující se k věži

- součástí prohlídky herní plán

Oběd: ve školní jídelně

Cena: 0,-Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta VI

Záchranná stanice zvířat

Cíl: Třeboň - Záchranná stanice handicapovaných zvířat a procházka Třeboní

Doprava: Autobusem od školy. Odjezd v 7:30 od školy, návrat kolem 14. hod. ke škole.

Náplň: Komentované zážitkové seznámení s handicapovanými zvířaty toho času umístěnými ve stanici, poté přemístěni do centra města, zde procházka a rozchod.

Oběd: po návratu ve školní jídelně nebo možnost oběd odhlásit

Účastníků: 22

Cena: 180,- Kč (doprava a vstup)

Výlet ke Dni dětí – varianta VII

Laser game

Cíl: Písek

Doprava:  autobusem, odjezd v 8:00 od školy, návrat kolem 15. hodiny

Náplň: Návštěva Laser arény v Písku. Laser game je bezkontaktní, adrenalinová forma zábavy na způsob paintballu či air softu, kde kuličky nahrazují neškodné laserové paprsky ve speciální zatemněné aréně s různými druhy překážek a efektů.

Každá hra trvá 15 minut. Děti vytvoří skupinky po 8 – 10 hráčích. O bezpečnosti a pravidlech budou děti proškoleny při příchodu. Každá vytvořená skupina bude hrát 2 hry. Ostatní děti mezitím můžou zadarmo plně využít prostory arény a zbývající hry jako například air hokej, kulečník, fuslečník, simulátor, ping-pong…

V případě zájmu jde dopředu objednat oběd za 65 Kč.

S sebou: svačinu, pití, kapesné, kartička ZP

Účastníků: 45

Cena: 240,- Kč (doprava a vstup na 2 hry)

Výlet ke Dni dětí – varianta VIII

Cyklistický výlet

Cíl: Soběslavsko

Doprava: Kolo – odjezd od školy v 8:00 hod., návrat mezi 14:00 – 15:00 hod.

Náplň: cyklistický výlet po krásách Soběslavi a okolí

Účastníků: 20

Cena: 0- Kč