Výlet školní družiny - Čapí hnízdo

10.11. 2021

O podzimních prázdninách ve středu 27. 10. 2021  vychovatelky  školní  družiny připravily      pro děti výlet do „Ekocentra Čapí hnízdo“ v malebné krajině Benešovska.

Pro děti byla připravena naučná stezka s odborným výkladem. Na této netradiční procházce se děti seznámily s různými druhy zvířat volně žijícími na našem území, s okolní  krajinou a tím, jak ji člověk ovlivňuje či přetváří. Poznaly různá plemena hospodářských zvířat, dozvěděly se o jejich využití a následně si prohlédly jízdárnu. Navštívily také takzvaný „Labyrint“, který je součástí „Ekocentra“. V Labyrintu se nachází expozice trvale hendikepovaných živočichů, kteří pocházejí ze stanic pro zraněné jedince, které již nebylo možné navrátit do volné přírody. U jezírka měly děti možnost vidět některé druhy brodivých a vodních ptáků. Zaujaly je také pavilony s exotickými zvířaty. Během celé stezky děti plnily různé sportovní a přírodovědné úkoly. Nejvíce zábavy si užily při návštěvě lanového parku a dětského hřiště, které jsou součástí „Ekocentra“.

Tento výlet přinesl dětem nevšední zážitky, pomohl zvýšit zájem o přírodu a o problémy životního prostředí.

Vychovatelky ŠD

Jitka Macháčková, Dagmar Pechová, Jitka Podhradská, Radka Vilímková