Výlet ke DD - Výlet 5.A do Třeboně

Kliknutím na fotografii se přesunete do i-Alba.

Už v 6:15 jsme se sešli u školy a vyrazili na vlakové nádraží. S přestupem ve Veselí nad Lužnicí jsme dojeli do ranní Třeboně. Naším prvním cílem byla Záchranná stanice volně žijících živočichů Vydra. Po malé svačince se nám začala věnovat paní ošetřovatelka. Její povídání začalo u krkavců Péti a Pepiny, vran, sojek a dravců. Dozvěděli jsme se, že nejčastějším důvodem zranění je popálení proudem na elektrickém vedení, různé ploty a sražení autem. Stanice se snaží zvířatům pomoci a vrátit je zpět do přírody. Zvířata zde ukazovaná mají taková postižení, že jejich návrat do přírody už není možný. Dále jsme se seznámili s volavkou Anežkou, která je po srážce s autem slepá a ve stanici žije už 16 let. Dále jsme pokračovali k labutím, rackovi Martinovi a veverkám. Překvapilo nás, že když lidé krmí mláďata labutí pečivem, mohou se jim špatně vyvinout kosti na křídlech a ony pak nikdy nebudou létat a ve volné přírodě v zimě zemřou. Na závěr jsme někteří zakoupením nanuku nebo upomínkového předmětu podpořili tuto záchrannou stanici.

Dalším cílem výletu bylo nedaleké centrum Třeboně. Prohlédli jsme si zvenku zámek, prošli se po nádvořích, parku a náměstí a připomněli si, co víme o renesančních stavbách. Měli jsme také krátký rozchod, který jsme využili k nákupům, mlsání nebo zábavě.

Cesta domů byla komplikovanější o výluku do Veselí. Odsud jsme už dorazili do Soběslavi mezinárodním rychlíkem, jak bylo v plánu. Výlet se nám moc líbil.

David Koblic a Jakub Vrbík