Výlet ke DD - Cyklistické putování

Zazněl zvonek a vyrážíme. Tentokrát to nebyl zvonek školní, ale zvonek cyklistický.

Na pátek ke Dni dětí bylo připraveno 23 cyklistů a cyklistek na putování na kole. Celkem bylo naplánováno, a nakonec i zdoláno, pěkných 40 km. Výletníci ujeli trasu ze Soběslavi přes Řípec, Zlukov, Drahov k jezu Metel. První větší zastávka pak byla ve Vlkově, kde jsme poobědvali. Po dobrém obědě a siestě jsme vyrazili na cestu domů kolem pískoven ve Veselí nad Lužnicí a přes Žíšov a Dráchov zpět domů do Soběslavi. Cestou na poslední zastávce ve Veselí nad Lužnicí byla i zasloužená odměna v podobě zmrzliny.

Výlet se podařil a zvládli jsme to i bez jediného defektu.

Jan Holas