Výlet do Legolandu

21.05. 2017

Vítězstvím v anketě Zlatý Ámos se nám podařilo vyhrát i hlavní cenu soutěže – zájezd pro učitele a jeho třídu do německého Legolandu zdarma.

V pátek 19. května  v noci nečekali před školou jen žáci 8.A, čekalo tady celkem 47 dětí a dva učitelé. Děti vítězné třídy jely do Německa zdarma, ostatní zaplatili zvýhodněnou cenu. V půl třetí přijel autobus cestovní kanceláře CK 2 a my jsme vyrazili směr Mnichov.

Cesta autobusem měla trvat přes 6 hodin. Říkali jsme si, že děti ihned po nástupu do autobusu usnou a probudí se až v cíli. Pravdou bylo, že někteří spali pár minut, někteří až hodinu, většina ale nezamhouřila oči vůbec.

V Německu nás přivítalo krásné slunečné počasí, které bohužel celý den nevydrželo. Již před Legolandem se obloha zatáhla a sluníčko se ztratilo za mraky. Naštěstí pršet začalo až odpoledne. Do té doby jsme měli čas vyzkoušet všechny možné atrakce, zhlédnout neuvěřitelné množství postav, zvířat a předmětů (všechny postavené z Lega), navštívit 4D kino nebo podmořské akvárium, kde na nás čekali žraloci, manty a jiné potvory. Děti nejvíce zaujaly atrakce, kterých je v Legolandu opravdu požehnaně. Zatímco žáci obdivovali různé horské dráhy, my učitelé jsme pokukovali po klidných projížďkách lodičkou, autíčkem, apod. Zanedlouho jsme ale ve vozítku horské dráhy seděli také a užívali si pocit, který – jak napověděla tabulka u vstupu na dráhu – zažívají pouze piloti formule 1, parašutisté nebo sebevrazi.

Celý den proběhl v naprostém pořádku. Děti se po areálu pohybovaly samy, jen se vždy po dvou hodinách musely přijít nahlásit a přepočítat. Naštěstí se všichni žáci chovali vzorně a na domluvené srazy přišli vždy včas.

V půl sedmé jsme se opět nalodili na autobus, převlékli mokré oblečení a vyrazili zpět do Soběslavi. Cesta zpět utekla rychle, protože všichni byli unavení a celou dobu prospali.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem žákům za bezproblémové chování, panu učiteli Ježkovi za pomoc při organizaci zájezdu a cestovní kanceláři CK 2, která celý výlet zprostředkovala.

Lukáš Lis