Výlet 8. tříd do Prahy

19.06. 2016

Dne 13. 6. jsme se vydali na výlet do ZOO do Prahy. Autobus nás odvezl od školy přibližně v 8 hodin. Po dvou hodinách strávených v autobuse jsme šli do zoo, kde jsme měli přes dvě hodiny rozchod, ale bylo to málo.

Počasí nám vyšlo krásně, nepršelo ani nebylo velké horko. Prohlídku jsme začali u lachtanů a pokračovali jsme k tučňákům. Zavítali jsme i do výběhu lemurů. Tam se mi osobně líbilo nejvíc, protože jsme měli možnost mezi nimi volně chodit. Cesta kolem voliér dravých ptáků jako jsou například luňák, ibis, sup nebo orel byla také zajímavá. Poté jsme si prohlédli opice a vyšlapali kopec k šelmám, které jen líně ležely. Do údolí slonů byla cesta hodně z kopce. Je mi líto, že jsme neviděli malé slůňátko, které bylo asi někde schované. Zebry, které se na nás dívaly přes ohradu, jsme si vyfotili. V pavilonu hrochů nás přivítali nečinní hroši. O kousek dál, v pavilonu malých opiček, bylo naopak velmi živo. Podívali jsme se ještě na želvy a došli až k ledním medvědům. Nakonec jsme se všichni sešli u východu.

Cestou k autobusu jsme si sdělovali plno zážitků a za chvíli jsme už seděli v autobusu. Asi po 15 minutách jízdy jsme zastavili v Mc Donaldu. Paní učitelky nám daly hodinu na to, abychom si objednali jídlo a v klidu se najedli. Pak už nás čekala jen příjemná cesta domů. Děkujeme p. učitelkám za hezký výlet.

Eva Jindrová, 8.A