Výlet 4.AB - Husitské dny

10.06. 2018

Byla středa 6. června a naše třída se chystala na výlet do Tábora na Husitské dny. V 7:30 jsme vyjeli od školy, asi za půl hodiny jsme dorazili do Tábora. Kus cesty jsme šli a za chvilku jsme dorazili k husitskému táboru.

Přivítal nás kejklíř, který ukazoval spousty triků. Potom dorazil bratr Ondřej a vpustil nás do areálu. Bylo tam mnoho atrakcí, například vrh sekerou, stánek se zbraněmi, mučení na skřipci, trenažer těžké jízdy, kohoutí zápasy a chytání kruhů. Všechno jsem si vyzkoušel. Asi po hodině jsme vstoupili společně s ostatními třídami do sálu. Tam se konal koncil s Janem Husem, bitva křižáků a husitů a ukázka husitských zbraní.

Po tomto představení jsme odešli z tábora a přemístili jsme se autobusem na Kozí hrádek, kde Jan Hus po vykázání z Prahy dál kázal. Zříceninku jsme prošli kousek po kousku. Až si všichni prohlédli celý hrádek, odešli jsme do odpočívacího areálu, kde jsme svačili, pili a hráli si na hřišti. Když už přijel autobus, nasedli jsme do něj a odjeli jsme zpátky do Soběslavi. Výlet jsem si moc užil a něco nového se naučil.

Honza Zeman 4.A