Umíme správně třídit odpad?

15.09. 2016
Umíme správně třídit odpad?

Na tuto otázku pomohl dětem odpovědět naučný program Tonda obal na cestách od firmy EKO-KOM. Lektoři si pro žáky připravili povídání o důležitosti třídění odpadu, následné recyklaci a zdůraznili hlavně ekologický význam této činnosti.

Žáci se při praktických ukázkách naučili rozeznávat kontejnery podle barev, seznámili se s výrobky z recyklovaného odpadu, povídali si o skládkách, třídících linkách a sběrných dvorech. Dověděli se i mnoho zajímavostí, např. o tom, co všechno se dá vyrobit z plastových lahví.

Celá akce byla lektory EKO-KOMU velmi pěkně připravena a děti si kromě drobných odměn odnášely hlavně velmi důležité informace do každodenního života.

Mgr. Ilona Grenarová

Pohled žákyně deváté třídy

Ve středu 14. 9. 2016 proběhla v naší škole beseda o třídění odpadu. Vzdělávací program připravila společnost EKO – KOM.

Během jedné vyučovací hodiny jsme se dozvěděli, jak se odpady třídí a následně se znovu používají pro výrobu nových věcí.

Zkusili jsme si roztřídit odpad do malých kontejnerů podle barev. Potom nám paní lektorka vysvětlila, co se děje s odpadem po jeho vyhození do popelnice nebo kontejneru. Vedla nás k tomu, abychom odpad třídili a položili tak základy k odpovědnému chování v dalším našem životě.

Závěrem nám byl připomenut ekologický význam této činnosti.

Beseda byla pěkně připravena, všem se nám líbila.

Iveta Přibylová IX. B