Školní exkurze do muzea v Táboře

22.12. 2016

Dne 20.12. jsme se jako třídy 6.A a 6.B zúčastnily exkurze v Táboře. Navštívili jsme vánoční výstavu v Husitském muzeu, kde jsme si mohli vyrobit krásné přání, ozdobu nebo betlém. Potom jsme zpívali koledy a mluvili o lidových Vánocích. Vybírali jsme svaté a připínali jejich obrázky na tabuli. Paní v muzeu byly velmi příjemné a pověděly nám vše o narození Krista a jeho „rodině“. Exkurze se nám všem velmi líbila, myslím, že to byl příjemný výlet.

Tereza Vácová, 6.A

Dne 20.12. se naše třída 6.B společně s 6.A vypravila do Tábora. Jeli jsme vlakem. Z nádraží jsme šli pěšky na náměstí do Husitského muzea, kde pro nás měli  připravenýprogram. V první části jsme si povídali o narození Ježíše Krista, stavěli jsme betlém, zpívali koledy a dozvěděli se různé informace o době adventu. Potom následovala druhá část, ve které jsme si vyráběli papírové betlémy, ozdoby nebo přáníčka. Mohli jsme si také prohlédnout různě sestavené betlémy.
   Po odchodu z muzea jsme měli rozchod. Většina z nás nakonec skončila v cukrárně, venku byla strašná zima.
   Myslíme si, že se výlet všem moc líbil a doufáme, že tam někdy pojedeme znovu.

Eliška Kohoutová a Lucie Pejšová, 6.B