Přespolní běh v Táboře

29.09. 2015

V pátek 25. září 2015 vyjela opět po roce početná skupina běžců vytrvalců reprezentovat naši školu na Okresní přebor družstev v přespolním běhu. Závody se již tradičně konaly  v terénu okolo sportovního areálu Komora. Počasí se nádherně vydařilo a sluníčko od samého rána podporovalo výborné výkony mladých sportovců.

V kategorii dětí z 1. stupně soutěžila 3členná družstva a počítalo se pořadí každého závodníka. 2. stupeň stavěl družstva pětičlenná, počítali se první čtyři. Své závodníky do soutěží vyslalo 17 škol.

Vynikajících výsledků dosáhla družstva dívek 2.-3.tříd (ve složení Adéla Štefanová, Bibiana Koloušková a Kamila Viturková) a 4.-5.tříd (Ema Zabloudilová, Michaela Holcová a Zuzana Havlíková), které sklidily vítězné zlato. Stříbro za druhá místa vybojovala hned 3 družstva, a to chlapci 2.-3.třída (David Petrásek, Tadeáš Pinc a Adam Novák), chlapci 4.-5.třída (Filip Petrásek, Lukáš Novotný a Petr Zenkl) a dívky 6.-7.třída (Kateřina Řezníčková, Šárka Drunecká, Kristýna Mrázová, Rosalie Plachá a Kristýna Hybšová). Sedmá místa vybojovala družstva chlapců 6.-7.tříd a 8.-9.tříd. Jedenácté místo získaly dívky 8.-9.tř.

Současně probíhala soutěž jednotlivců. Medaile si vezli domů Filip Petrásek (zlato) a Ema Zabloudilová (bronz).

Blahopřejeme. Zároveň děkujeme všem soutěžícím za příkladnou reprezentaci školy.

Dominika Pincová