Poděkování

02.03. 2018
Poděkování

Všechny tři představení divadelní hry „Dědeček aneb Musíme tam všichni“ máme zdárně za sebou. Ve středu a ve čtvrtek večer naši žáci sehráli premiéry pro rodiče a veřejnost, dnes dopoledne jsme pak hru představili žákům naší školy.

Dovolte nám, abychom poděkovali v první řadě našim hercům a herečkám. V době, která nabízí nespočet možností využití volného času, sáhly děti po té možná nejtěžší. Naši žáci obětovali několik měsíců nacvičování, memorování textu, shánění kostýmů, rekvizit a mnoho dalšího. „Odměnou“ jim často byl jen nespokojený pohled režisérů, mnohdy i jejich zvýšený hlas. Mohli sedět u počítače, mohli se toulat po městě, místo toho však dřeli a snažili se udělat maximum pro pobavení svých známých, kamarádů a učitelů. Podle reakcí publika je zřejmé, že toto se jim povedlo.

Rádi bychom poděkovali i Vám, divákům. Od prvního představení se k nám dostávají samé pozitivní reakce, některé zprostředkovaně, některé přímo. Jsme rádi, že večer strávený v divadle nehodnotíte jako zbytečný a nudný. V pátek 2. března jsme odehráli představení pro děti 5. – 9. tříd. Charakter hry a spolužáci na jevišti – oba tyto aspekty vybízely k vyrušování, pokřikování a posmívání se hercům. Jsme rádi, že nic takového nenastalo a publikum odměnilo herce tím nejlepším – potleskem a květinami. Někteří diváci prý byli okouzleni natolik, že příští rok by rádi vstoupili do řad našeho divadelního souboru.

Náš velký dík patří i všem pracovníkům kulturního domu. Paní Palasové nejen za napovídání textu, technikům Tomášovi a Ivošovi za skvělou práci a panu řediteli Valešovi za veškerý servis, díky kterému jsme se mohli starat opravdu jen o nacvičování hry. Stejně jako v loňském roce děkujeme i Petru Čapkovi za skvělou hudbu, kterou pro naše představení vytvořil.

Milí herci, milé herečky. Jsme pyšní na to, co jste dokázali, a děkujeme Vám za doplnění energie, která mnohdy v dlouhém školním roce učitelům schází. Hlavně díky Vám víme, že to, co děláme, má smysl a že nejste tak špatná generace, jak se o vás píše. Jsme rádi, že Vás máme.

Lukáš Lis a Štěpán Ježek, režiséři