Návštěva Housova mlýna v Táboře aneb Jak se ze žáků čtvrtých ročníků stali husité

24.05. 2016

V rámci Husitských dnů v Táboře navštívili žáci čtvrtých ročníků 18.5.2016 Housův mlýn, kde se zábavnou formou seznamovali s obdobím husitství.

Vyzkoušeli si dobývání husitského bojového vozu, dobová řemesla, zahráli si historické hry (např. vrhání seker, jízda na koňském trenažeru atd.) a zhlédli přehlídku husitských zbraní.

Během představení "O cestě Mistra Jana Husa do Kostnice" si zopakovali postavy husitství (např. odpustkář, Jan Hus, Jan Žižka) a někteří zájemci mohli navštívit husitskou zbrojnici.

Protože nám přálo počasí, mohli si žáci tuto zážitkovou prohlídku užít.

Jelikož akce na Housově mlýně pokračují i v letním období, mohou se sem děti vrátit i s rodiči během prázdnin.

Marcela Parisová