Matematický klokan 2016

22.03. 2016
Matematický klokan 2016

V pátek 18. 3. 2016 k nám znovu po roce přihopkal klokan. Ale ne ledajaký klokan. Tenhle klokan se k nám vrací každý rok, je celostátní a ke všemu ještě MATEMATICKÝ!

Žáci naší školy od druhých ročníků po deváté se každoročně zúčastňují celostátní soutěže Matematický klokan. Jsou rozděleni do čtyř kategorií.

Ti nejmladší z druhých a třetích tříd soutěží v kategorii CVRČEK, letos byl nejlepší Lukáš Ježek ze 3. A.

Čtvrté a páté ročníky se sešly pod hlavičkou KLOKÁNEK a tam byla nejlepší Elena Montoto Trujillo ze 4. A.

Žáci šestých a sedmých ročníků každoročně zápasí s matematickými úkoly v kategorii BENJAMÍN. Tím nejlepším byla Sára Montoto Trujillo ze 7. A.

No a nejstarší ročníky, tedy osmé a deváté třídy, to už jsou KADETI. Tam zvítězila Veronika Buštová z 9. A.

Kompletní výsledky jsou ve statistikách jednotlivých kategorií. Děkujeme žákům za účast a blahopřejeme těm nejlepším.

Mgr. Štěpán Ježek

Cvrček Klokánek Benjamin Kadet