Logická olympiáda 2016

10.11. 2016
Logická olympiáda 2016

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotové rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Této soutěže se zúčastnila také naše žákyně Elenka Montoto Trujillo z 5.A. Poté, co uspěla v okresním kole, se zúčastnila 4.11.2016 kola krajského, které se konalo v Českých Budějovicích , kde obsadila krásné deváté místo.

Elence moc gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů v dalších logických a matematických soutěžích.

Marcela Parisová