Lapbooky v hodině ČJ (7.B a 7.C)

28.02. 2022

Jaké možnosti existují k zopakování základních pravidel o podmětu a přísudku? Jednu z nich si vyzkoušeli žáci 7.B a 7.C v posledních třech hodinách před jarními prázdninami.

V rámci opakování tvořili ve skupinách lapbooky na téma podmětu a přísudku, ve kterých vysvětlili, co je podmět a přísudek, jaké druhy můžeme rozlišovat, přidali příklady a většině z nich se podařilo vymyslet i cvičení určené k procvičení i s řešením.

Informace žáci vyhledávali v učebnici nebo na internetu. Během poslední hodiny proběhla i ústní prezentace před zbytkem třídy a následné společné hodnocení práce.

Jana Kostrbová