Krajská florbalová brambora

16.01. 2018

Po vítězství v okresním kole ve florbalu nastoupili naši mladší žáci v úterý 16. 1. 2018 v Kaplici k boji o krajského přeborníka mezi základními školami. Do krajského finále postoupili vítězové jednotlivých okresních kol. Celkem se tak utkalo o titul krajského přeborníka 7 základních škol.

Naši borci se tak postupně utkali systémem „každý s každým“ s těmito základními školami: ZŠ Vimperk 0 : 3, ZŠ České Budějovice 1 : 0 (M. Gajdolín), ZŠ Strakonice 2 : 3 (L. Novotný, J. Hybš), ZŠ Kaplice (pořádající škola) 1 : 1 (F. Petrásek), ZŠ Větrná 1 : 1 (F. Petrásek) a ZŠ Kaplice 5 : 4 (F. Petrásek 2, M. Gajdolín 2, J. Hybš).

Jednoznačné vítězství si zasloužili žáci ZŠ Vimperk, kteří neprohráli jediný zápas. Ale o druhou až pátou příčku proběhla velká vyrovnaná bitva. Naši kluci, i když porazili celkově druhou ZŠ Č. Budějovice, skončili na nepopulární bramborové příčce díky vzájemnému zápasu se ZŠ Strakonice.

Kluci podávali bojovný výkon po celý turnaj a dokázali si, že dokáží hrát vyrovnaně i s nejlepšími týmy našeho kraje. Poděkování patří všem reprezentujícím lyžařům, kteří byli na lyžařském výcviku a místo, aby se zdokonalovali v jízdě ze svahu, chtěli jet reprezentovat naši školu. Zvláštní poděkování pak také patří rodičům, kteří pomohli svou ochotou dopravit naše borce do místa konání a zpět.

Reprezentovali:          6. A – M. Gajdolín, J. Hybš

6. B – F. Peterka