Jihočeský zvonek

02.04. 2017

Dne 16. března 2017 se z naší školy zúčastnila tři děvčata pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v Táboře. Byla to Bára Šimáková ze 7. B, Hana Podojilová z 9. B a Tereza Zemanová, která je též z 9. B. Všechny se na soutěž pilně připravovaly už pár měsíců dopředu. Bára zpívala ve II. kategorii dvě lidové písně. Hana a Tereza zpívaly ve IV. kategorii, kde si mohly vybrat jakoukoliv písničku a zazpívat ji třeba i s hudebním doprovodem. Hanka si vybrala anglickou píseň od Johna Legenda – All of me a Tereza také zvolila anglickou píseň a to od Cascady – Everytime we touch.

Sálem zazněly známé, ale i méně známé melodie a čím víc se blížil konec, tím více jsme netrpělivě čekaly na vyhlášení výsledků. Nakonec jsme si odtud odvezly bronzové pásmo díky Tereze a dvě stříbrná pásma, ve kterých se umístila zbylá dvě děvčata.

Celý den jsme se v sále cítily velmi příjemně, i když občas nervózně. Dokonce jsme si i všichni společně ke konci soutěže zazpívali s porotou u klavíru. Bylo to pěkně zpříjemněné odpoledne. Tři talentované dívky byly velmi šikovné a paří jim velká gratulace.

Veronika Ťoupalová