Hvězdárna a planetárium

03.11. 2016

Za deštivého dušičkového rána se třídy  5. A a 5. B vydaly do Českých Budějovic, kde navštívily Hvězdárnu a planetárium.

Nejdříve si žáci v kinosále zopakovali, co vědí o naší planetě Zemi a o sluneční soustavě.

Následující hodinu se v planetáriu seznámili s objekty denního i nočního nebe a se základní orientací na noční obloze. Umělá obloha byla prezentována v takové podobě, v jaké by ji bylo možno vidět i ve skutečnosti.

Došlo i na prohlídku kopule hvězdárny. Za jasného počasí lze pozorovat Slunce, ale nám bohužel počasí nepřálo. Museli jsme se spokojit s pozorováním nejbližších objektů v Českých Budějovicích.

Exkurze se všem velmi líbila, děti si odvezly nejen mnoho zážitků, ale i nových vědomostí.

Marcela Parisová, Marie Pšeničková